mikowskajewelry@gmail.com

Odbierz

5% rabatu na pierwsze zakupy.

Wysyłam listy. Nieczęste i na temat. A w nich premiery i możliwość zakupu nowej biżuterii, zanim zostanie wprowadzona do sklepu.

  p

  Srebro

  srebro 925, blacha srebrna, drut srebrny i granulat srebrny

  Srebro

  Metale szlachetne używane w złotnictwie – srebro.

  Srebro nie potrzebuje dodatków – to raczej inne ozdoby dobrze prezentują się, gdy dotrzymuje im towarzystwa. Neutralna, chłodna barwa koresponduje z każdym odcieniem skóry. Srebro nie bez powodu przez minione tysiąclecia było cenionym surowcem. To szlachetny metal, wszechobecny i pożyteczny.

  Historia tego pierwiastka jest niebanalna i rozwidla się na różne gałęzie

  Równocześnie zaczęto wyrabiać z niego narzędzia oraz naczynia, leczyć dolegliwości, a także przyozdabiać ciała. Niegdyś przypisano mu także magiczne właściwości i szukano nadprzyrodzonych powiązań z Księżycem.

  I choć na przestrzeni lat jego wartość materialna nieco spadła, zainteresowanie tym surowcem pozostało niezmienne. Srebro bowiem zawsze będzie dobrym upominkiem – może dla samej siebie i bez żadnej specjalnej okazji ?

  Zapoznaj się z kolekcją So simple – znajdziesz tam wykonane ręcznie ze srebra większe i mniejsze kolczyki, pierścionki z kamieniami lub bez.

  Właściwości srebra

  Srebro jest bardzo ciągliwe oraz plastyczne i – co ważne – wpisuje się w ideę zero waste, bo zalegające w szufladach stare egzemplarze i zerwane łańcuszki można przetopić na nową, świeżą biżuterię o nowoczesnym wzorach.

  Srebrne skarby są również o wiele bardziej odporne na drobne zarysowania i uszkodzenia od innych rodzajów metali. Wraz z upływem czasu ciemnieją, jednak to wyłącznie naturalna reakcja na nieustanny kontakt z tlenem znajdującym się w powietrzu. Często efekt przyciemnienia – oksydacji – stosuje się celowo dla efektu wizualnego. Zapoznaj się z kolekcją Kintsugi i Czuję, które bazują na tych właściwościach srebra.

  Troska, której potrzebuje

  Srebro jest bardzo wytrzymałe, jednak i ono ma swoje granice. Nienaganny stan będzie utrzymywał się tym dłużej, im lepiej będziemy o nie dbali. Unikajmy kontaktu z chemią – środkami czystości, perfumami; z wodą – zdejmujmy biżuterię przed każdą kąpielą, jak i przed snem, a także przechowujmy w szczelnie zamkniętych opakowaniach.

  Dużą zaletą metali szlachetnych jest to, że mogą odzyskać swoje pierwotne lśnienie. Co jakiś czas polecam oddać swoją srebrną biżuterię do złotnika na małe spa, a wróci wyczyszczona, wypolerowana lub z odrodzoną matową powierzchnią i warstwą oksydy.

  925

  Na koniec – tajemnicze cyferki 925 widoczne na srebrnych kolczykach, pierścionkach, naszyjnikach, bransoletkach – na każdej biżuterii srebrnej. Widząc te oznaczenia wiesz, że jest to wyrób wykonany w srebrze próby 925, czyli stop zawiera 92,5 % czystego srebra i 7,5 % dodatków stopowych – najczęściej miedzi lub tzw ligury. Jest to najpowszechniejsza próba srebra w Polsce, srebro zachowuje swoje walory kolorystyczne i technologiczne, a zrazem nie wygina się i nie rysuje od samego spojrzenia – dodatki stopowe bowiem utwardzają materiał.

  Zapraszam do sklepu na przegląd biżuterii srebrnej.

  Post a Comment

  X