mikowskajewelry@gmail.com

Odbierz

5% rabatu na pierwsze zakupy.

Wysyłam listy. Nieczęste i na temat. A w nich premiery i możliwość zakupu nowej biżuterii, zanim zostanie wprowadzona do sklepu.

  p

  Kintsugi – kolekcja biżuterii

  W nawiązaniu do japońskiej sztuki Kintsugi , polegającej na naprawianiu naczyń ceramicznych za pomocą żywicy i złota, stworzyłam własną kolekcję biżuterii o indywidualnej historii. Zgodnie z filozofią kintsukuroi, ubytków i niedoskonałości uszkodzonego przedmiotu nie powinno się ukrywać, a raczej – stworzyć z nich atut, swego rodzaju wyróżnik. Forma prezentowanej tu biżuterii nawiązuje do przeżytych doświadczeń, gojących się blizn i pokonywania przeszkód, które raz po raz wyrastają na naszej drodze i które pozostawiają po sobie nieusuwalny ślad. Znajdziesz tu inspirację techniką Kintsugi i w postaci okazałych kolczyków ze sztyftem, naszyjników, a także pierścieni.

  Kintsugi na bazie koła

  Ręcznie wykonywane akcesoria biżuteryjne z tej kolekcji powstały w minimalistycznym stylu. Inspirowane są kształtem koła, czyli najprostszej, a jednocześnie najpełniejszej formy. Geometryczne kształty są ręcznie wycinane ze srebrnej blachy próby 925 . Srebro w dalszej kolejności jest satynowane (dzięki czemu biżuteria ma kolor jasnego srebra) lub fakturowane i oksydowane (w efekcie uzyskując ciemny, grafitowy odcień). Przypominający pęknięcie wzór jest ręcznie grawerowany.

  Kolekcję Kintsugi polecam osobom szukającym biżuterii wyrazistej i eleganckiej, a jednocześnie nieco tajemniczej, o ukrytym znaczeniu. Ponieważ powierzchnia odbija światło w różnym stopniu w zależności od kąta jego padania, wzór raz będzie mocno widoczny, innym razem – ukryty.

  X